Johtokunta

Puheenjohtaja

Olli Kuusi

General Counsel, Solwers Oyj

Kappelikuja 6b, 02200 Espoo, Finland
+358 40 773 1865
olli@teollisuusjuristit.fi

Sihteeri

Elisa Lindholm

Asiantuntija, Työmarkkinat, Palvelualojen työnantajat PALTA ry

+358 40 831 4613
elisa@teollisuusjuristit.fi

Jäsenet

Tuomas Rytkönen

Legal Counsel, Metsä Group

+358 50 575 6857
tuomas@teollisuusjuristit.fi

Jukka lehtonen

Senior Legal Counsel, Terveystalo Oyj

+358 50 432 7851
jukka@teollisuusjuristit.fi

Saila Löfström

Head of Rights, Creative Content & Media, Yleisradio Oy

+358 40 568 5215
saila@teollisuusjuristit.fi

Maija Puustinen

General Counsel, Dispelix Oy

maija@teollisuusjuristit.fi

Essi Weseri

General Counsel, Marimekko Oyj

essi@teollisuusjuristit.fi

Jaakko Liljeroos

General Counsel, Valmet Automotive

jaakko@teollisuusjuristit.fi

Esa Ranki

Vice President, Global Legal, KEMIRA OYJ

+358 50 387 6205
esa@teollisuusjuristit.fi

Scroll to Top